Novinky

Na předvánoční dobu jsme dětem připravili Cestu za ztracenou ovečkou. Na cestu se můžete vydat ve středu 22. 12. 2021 od 10 do 17 hod. a ve čtvrtek 23. 12. 2021 od 10 do 15:30 hod. (v jiných časech nebude zpřístupněn cíl cesty). Cesta začíná u Medouška, kde naleznete další instrukce, kam se vydat dále. Je dlouhá cca 600 m...

Program budeme upravovat dle aktuálních epidemiologických nařízení.

Medoušek opět nabízí med. Pokud byste rádi náš med a nezastihnete-li nás doma, můžete si vzít med z Medouška a peníze vhodit do schránky. K Medouškovi se můžete zastavit i po cestě za našimi zvířátky na pastvinu.

Přijďte s dětmi zahájit prázdniny a pomazlit se se zvířátky. Odvážní mohou i stanovat. Z důvodů epidemiologických opatření nezajišťujeme občerstvení, ale piknik deky a piknik koše jsou vítány.

Matky a oddělky rozchováváme na stanovišti spolu s dostatečným množstvím trubců z nejsilnějších včelstev, kteří zajistí oplodnění nových panušek. Míra oplodnění ovlivní nejen kladení matek, ale také následnou vitalitu celého včelího společenství.

Vysazujeme pole malin a ostružin na čerstvé mléčné nápoje s ovocem na příští rok. Ještě přibude i rybíz a jahody. Na mulčování a hnojení nepotřebujeme umělá hnojiva, protože máme dostatek z vlastní farmy:-)